835
editsMore actions
Template:RaceAndClassWeaponsTable (view source)
Revision as of 00:14, 30 August 2023
, 30 August 2023no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 14: | Line 14: | ||
| [[Githyanki]] | | [[Githyanki]] | ||
| {{WeaponType|Greatswords}}, {{WeaponType|Longswords}}, {{WeaponType|Shortswords}} | | {{WeaponType|Greatswords}}, {{WeaponType|Longswords}}, {{WeaponType|Shortswords}} | ||
|- | |||
| [[Half-Elf]], [[Human]] | |||
| {{WeaponType|Pikes}}, {{WeaponType|Spears}}, {{WeaponType|Halberds}}, {{WeaponType|Glaives}} | |||
|- | |- | ||
! colspan="2" | Class Weapon Proficiencies | ! colspan="2" | Class Weapon Proficiencies |