335
editsMore actions
m
→Spells
m (→Spells) |
m (→Spells) |
||
Line 220: | Line 220: | ||
| Spell Save DC | | Spell Save DC | ||
| Affected entities take {{DamageText| 3d8 | Thunder}} damage. Saving halves the damage. | | Affected entities take {{DamageText| 3d8 | Thunder}} damage. Saving halves the damage. | ||
|- | |||
| {{SAI| Blinding Smite}} | |||
| [[Spells| Level 3]] | |||
| Spell Save DC | |||
| The affected entity is {{Cond| Blinded}}. | |||
|- | |- | ||
|} | |} |