335
editsMore actions
m
→Weapons
m (→Weapons) |
m (→Weapons) |
||
Line 350: | Line 350: | ||
|- | |- | ||
| {{LgRarityItem|Justiciar's Scimitar}} | | {{LgRarityItem|Justiciar's Scimitar}} | ||
| On Hit with {{Advantage}} | | On Hit with {{Advantage}} | ||
| 14 | |||
| Affected entity becomes {{Cond| Blinded}} for 2 turns. | | Affected entity becomes {{Cond| Blinded}} for 2 turns. | ||
|- | |||
| {{LgRarityItem|Mourning Frost}} | |||
| Deal {{DamageText | Cold| Cold}} spell damage | |||
| 12 | |||
| Affected entity becomes {{Cond| Chilled}} for 2 turns. | |||
|} | |} | ||
* [[Mourning Frost]] | * [[Mourning Frost]] |