335
editsMore actions
m
→Weapons
m (→Weapons) |
m (→Weapons) |
||
Line 319: | Line 319: | ||
| 13 | | 13 | ||
| Affected Entity becomes {{Cond| Chilled}} for 2 turns. | | Affected Entity becomes {{Cond| Chilled}} for 2 turns. | ||
|- | |||
| {{LgRarityItem|Cruel String}} | |||
| {{SAI| Ensnaring Strands}} | |||
| Spell Save DC? | |||
| Affected Entity becomes {{Cond| Enwebbed}} for 2 turns. | |||
|} | |} | ||
* [[Fleshrender]]: [[Part the Flesh]] | * [[Fleshrender]]: [[Part the Flesh]] | ||
* [[Least Expected]]: [[Blinding Shot]] | * [[Least Expected]]: [[Blinding Shot]] |