335
editsMore actions
m
→Weapons
m (→Weapons) |
m (→Weapons) |
||
Line 334: | Line 334: | ||
| Weapon Action DC (??) | | Weapon Action DC (??) | ||
| Affected entity becomes {{Cond| Blinded}} for 2 turns. | | Affected entity becomes {{Cond| Blinded}} for 2 turns. | ||
|- | |||
| {{LgRarityItem|Sussur Dagger}} | |||
| rowspan="3" | On Hit | |||
| rowspan="3" | 12 | |||
| rowspan="3" | Affected entity becomes {{Cond| Silenced}} for 2 turns. | |||
|- | |||
| {{LgRarityItem|Sussur Sickle}} | |||
|- | |||
| {{LgRarityItem|Sussur Greatsword}} | |||
|} | |} | ||
* [[Soulbreaker Greatsword]]: [[Soulbreaker]] | * [[Soulbreaker Greatsword]]: [[Soulbreaker]] | ||
* [[Justiciar's Scimitar]] | * [[Justiciar's Scimitar]] | ||
* [[Mourning Frost]] | * [[Mourning Frost]] |