1,371
edits→Class-Specific Abilities: Added Cunning Action: Hide
m (Removed hide) |
(→Class-Specific Abilities: Added Cunning Action: Hide) |
||
Line 79: | Line 79: | ||
| [[File:Cunning Action Dash Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: Dash]] [[Cunning Action: Dash]] || {{Class|Rogue}} || All || | | [[File:Cunning Action Dash Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: Dash]] [[Cunning Action: Dash]] || {{Class|Rogue}} || All || | ||
|- | |- | ||
| [[File:Cunning Action Disengage Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: | | [[File:Cunning Action Disengage Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: Disengage]] [[Cunning Action: Disengage]] || {{Class|Rogue}} || All || | ||
|- | |||
| [[File:Cunning Action Hide Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: Hide]] [[Cunning Action: Hide]] || {{Class|Rogue}} || All || | |||
|- | |- | ||
| [[File:Sneak Attack (Melee) Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: Dash]] [[Sneak Attack (Melee)]] || {{Class|Rogue}} || All || | | [[File:Sneak Attack (Melee) Icon.png|frameless|upright=0.1|link=Cunning Action: Dash]] [[Sneak Attack (Melee)]] || {{Class|Rogue}} || All || |